IMG_8145.jpg

Antžeminės saulės elektrinės

Antžeminės elektrinės

Saulės elektrinės dažniausiai asocijuojasi su stogais. Taip, tai yra vienas populiariausių būdų joms įsirengti. Visgi visi turime stogus virš galvos ir jų plotas gali atnešti dvigubą naudą – apsaugoti nuo gamtos veiksnių, bei generuoti energiją. Bet ar tai geriausias būdas įsirengti saulės elektrinę? O gal jūsų stogas neturi šlaito į pietus arba visada yra šešėlyje? Jei turite žemės, kaip alternatyvą turite ir kitą pasirinkimą – antžeminę saulės elektrinę!

 

Rinktis antžeminę saulės elektrinę yra verta ne tik kai nėra idealių sąlygų ją montuoti ant stogo, kartais vertą ją rinktis net ir turint abi opcijas. Nes antžeminę elektrinę galite montuoti idealiu kampu, bei pozicija į saulę. Tokiu būdu galėsite pasiekti efektyviausią energijos generaciją ir atpirkti savo investiciją greičiau. O tai svarbu, nes antžeminę saulės elektrinę įsirengti kainuoja grubiai tariant apie 20-25proc. brangiau, nei tai kainuotų ant stogo. Tai yra dėl to, kad antžeminė elektrinė turi nemažai papildomų konstrukcininų tvirtinimų, bei jos įrengimas reikalauja papildomų žmogiškų išteklių. (Daugiau apie tai padiskutuosime, apačioje.)

Jei jūsų stogas per mažas jūsų norimam elektrinės galingumui įrengti, ar elektrinė tiesiog būtų per sunki stogo konstrukcijai. Žemės sklypas šiuo atvėju gali pasiūlyti didesnes galimybęs tam įgyvendinti. Be papildomų leidimų ant žemės sklypo galite įsirengti net iki 30kW galingumo elektrinę. Ir jai esant ant žemės bus lengviau ne tik išlaikyti modulius švarius nuo dulkių ar kitų apnašų, bet ir moduliai bus geriau ventiliuojami, o tai reikš – geresnė energijos generacija!O kaip dėl sklypo gerbuvio? Nėra dėl ko baimintis, antžeminės konstrukcija sklype neišdarko jo, nes poliai tiesiog įsigręžia į žemę. Nereikalingas joks sklypo perkasimas ar betonavimo darbai. Iškasama tik siaura tranšėja laidams paslėpti po žeme. O elektrinės uždengtas žemės plotas pagal mokslininkų tyrimus padaro tik 5 proc. įtaką žemės sklypui. Todėl net ir po daugelio metų žemė toje vietoje išlieka derlinga.

Antžeminė saulės elektrinė yra puiki alternatyvą negalintiems to padaryti ant stogų ar norintiems turėti tikslenį kampą bei poziciją į saulę. O tai reikš efektyvesnį energijos generavimą, kas kompensuos papildomas išlaidas reikalingas antžeminės elektrinės instaliacijai. Ar Jums tai aktualu? Jei taip, kviečiame susipažinti su jos konstrukcija!

Privalumai:

 • Puikus pasirinkimas, kai nėra galimybės jų įrengti ant stogo.

 • Galima geriausiai parinkti jos kampą ir poziciją į saulę.

 • Įgręžti konstrukcijos poliai, nesugadina sklypo gerbuvio.

 • Geresnis modulių aušinimas, leidžia išlaikyti aukštesnį jų efektyvumą.

 • Patogiau prižiūrėti esant joms ant žemės

 • Galite įsirengti iki 30kW antžeminę elektrinę be jokių papildomų leidimų.

Trūkumai:

 • Antžeminę elektrinę įsirengti kainuoja apie 20 proc. brangiau, nei ant stogo.

 • Sunku rasti atvirą žemės plotą be šešėlių.

 • Tam tikras žemės sklypas bus padengtas elektrinės šešėlių.

 • Modulius lengviau pavogti negu esant jiems ant stogo.

 • Išnaudoja žemės sklypą, priešingai nei sumontavus ant stogo.

KONSTRUKCIJA

Antžeminės saulės elektrinės konstrukcija prasideda nuo sklypo analizės, po kurios yra nustatoma geriausia elektrinės pozicija į saulę. Žinant tikslią jos vietą yra gręžiami poliai į žemę, kurie nereikalauja jokių kasimo ar betonavimo darbų jūsų sklype. Išskyrus tranšėją, kuri iškasama beveik 1 metro gylyje ir ja iki inverterio pozicijos, keliaus laidai. Ant polių yra surenkamas rėmas, kuris turi būti idealiu 30 laipsnių kampu į saulę. Visa struktūra yra išlyginama tarpusavyje ir tik tada ant rėmo yra montuojami moduliai, kurie sujungiami tarpusavyje

Energia Futura yra surinkusi daugiau negu 60 antžeminių saulės elektrinių, per kurių patirtį radom tinkamiausius konstrukcijų sprendimus. Visai konstrukcijai naudojame aukščiausios klasės nerūdijančio ir karštai cinkuoto plieno medžiagas. Tai užtikrina ilgaamžiškumą, bei atsparumą gamtos veiksniams.

Antžeminės saulės elektrinės, kaip ir ant stogo montuojamos elektrinės gali būti tiek optimizuotos, tiek neoptimizuotos. Esant atviram laukui, be jokių šešėlių rekomenduojama statyti neoptimizuota sistemą su FRONIUS inverteriu ir SHARP moduliais. Visgi turint krentančių šešėlių problemą vertėtų pagalvoti apie optimizuotą sistemą su prie modulių montuojamais optimizatoriais, kurių pagalba saulės elektrinė veiks efektyviausiai nepaisant to, kad dalis modulių ir bus pasislėpę šešėlyje. Optimizuota sistemą sudaro SolarEdge inverteris ir optimizatoriai, bei SHARP moduliai. Plačiau apie tai čia.

IMG_7794.jpg

MEDŽIAGOS

Naudojame aukščiausios klasės nerūdijančio ir karštai cinkuoto plieno medžiagas. Būtent dėl to, antžeminės saulės elektrinės konstrukcija turi ilgaamžiškumą, bei atsparumą gamtos veiksniams. O rėmo architektūra užtikrina saugumą net ir esant stipriam vėjui ar audrai. 

PATIKIMUMAS

Šlaitiniai stogai yra patys populiariausi, jei ne visoje Europoje, tai Lietuvoje tikrai. Ir mes savo rankomis saulės elektrinių ant jų esame sumontavę, daugiau negu 500.

GARANTIJA

Šlaitiniai stogai yra patys populiariausi, jei ne visoje Europoje, tai Lietuvoje tikrai. Ir mes savo rankomis saulės elektrinių ant jų esame sumontavę, daugiau negu 500.

SKAITYTI TOLIAU...

Asset 9@25x.png
DJI_0681.jpg
ELEKTRINĖS PLOKŠTIEMS STOGAMS
Plačiau...
IMG_8145_edited.jpg
ANTŽEMINĖS ELEKTRINĖS
Plačiau...
IMG_8140.jpg
ELEKTRINIŲ EKSPLOTACIJA
Plačiau...